OKIENNICE I PARAPETY

Jakie są zalety aluminiowych parapetów?

Montaż okien nie stanowi zakończenia naszych prac, konieczne jest zamontowanie parapetów zewnętrznych, które zabezpieczą elewację domu przed zaciekami i wilgocią. Eleganckim i lekkim rozwiązaniem tego problemu mogą być aluminiowe parapety Softline. Ich zaokrąglony kształt zapewnia bowiem optymalny odpływ wody poza płaszczyznę elewacji i uniemożliwia gromadzenie się zanieczyszczeń.

Stopy aluminium, z którego wykonane są parapety, pozwalają na stosowanie różnych struktur, kolorów i efektów malowania np. odwzorowanie faktury drewna, dzięki czemu wygląd elementu można dopasować do każdego stylu architektonicznego, elewacji budynku, okna czy otoczenia zewnętrznego. Parapety pokryte są dodatkowo folią polietylenową, która zabezpiecza powierzchnię dekoracyjną przed uszkodzeniami. W zależności od potrzeb użytkowników istnieje swoboda doboru szerokości podokienników.

Wykonane z aluminium parapety Softline charakteryzują się dużą sztywnością i odpornością na korozję, ich zaletą jest też łatwość czyszczenia. Dopełnieniem rozwiązania są elementy zakończenia i kształt części mocującej dopasowany do każdego rodzaju okna wykonanego z tworzywa, drewna i aluminium tak, aby nie zasłaniać otworów odprowadzających wodę. Zakończenia parapetów mogą być wykonane z tworzywa sztucznego lub prefabrykowanego aluminium.

 

Czy aluminium oferuje jakąś alternatywę dla zewnętrznych żaluzji?

Piękną i funkcjonalną oprawę każdego okna mogą stanowić okiennice, które odpowiednio dobrane do elewacji i okien podkreślą indywidualny styl każdego domu.

Zewnętrzne osłony okien zwiększają komfort życia mieszkańców, regulując cyrkulację powietrza, nasłonecznienie i temperaturę wewnątrz pomieszczeń, ograniczając docierający do domu hałas, zabezpieczając okna przed niekorzystnym oddziaływaniem warunków atmosferycznych oraz utrudniając intruzom wtargnięcie do środka.

Aluminiowe okiennice charakteryzuje długoletnia trwałość, łatwość czyszczenia, a także brak konieczności cyklicznej konserwacji. Stanowią alternatywę dla dostępnych na rynku droższych okiennic drewnianych. Sztywne i zarazem smukłe profile ramowe sprawiają, że okiennice Yawal Eclipse nadają się do stosowania zarówno w przypadku okien, jak i drzwi tarasowych i balkonowych.

Konstruktorzy Yawal opracowali dwa warianty okiennic:
- z lamelami stałymi pozwalającymi na dostęp światła pod określonym kątem,
- panelowe, po ich zamknięciu uzyskujemy efekt całkowitego zaciemnienia.

Bogata oferta zawiasów i okuć pozwala na montaż okiennic do ramy okna oraz do muru. Zamknięta okiennica może tworzyć z elewacją jedną płaszczyznę, być przed nią wysunięta lub umieszczona we wnęce okiennej.